Metabond PRO

Kód: 5999860776093
Neohodnoceno
1 190,64 Kč 984 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Metabond PRO do motorů do 3.5t (Nafta-Benzín-LPG-CNG) na bázi esterového oleje

Detailní informace

Věrnostní sleva pro registrované zákazníky
Věrnostní sleva pro registrované zákazníky

Detailní popis produktu


METABOND PRO je novinka vyvinutá v roce 2023 pro ošetření motoru automobilů vyvinutých po 90. letech BEZ start&stop systému, je to nejmodernější přísada do motorového oleje využívající nanotechnologii, míchaný s motorovým olejem s viskozitní třídou 5W20-30-40-50 nebo 10W40-50-60 odpovídající výrobní specifikaci.

V čem je rozdíl mezi přísadami do oleje ECO a PRO?

Metabond PRO umožňuje vyšší rychlosti a dlouhodobě poskytuje bezstarostný a sportovnější zážitek z jízdy.
Díky esterové bázi obsahuje vyšší koncentraci aditiv a zušlechťovače povrchu kovu s porovnáním Metabond ECO.
Umožňuje tedy zvýšené využití výkonu, zrychlení a ještě tišší provoz s nižší teplotou než při použití produktu Metabond ECO.
Díky mimořádně nízkým třecím vlastnostem nano keramiky přidané k nejmodernějšímu bezpopelovému zušlechťovači povrchů kovu a k nejmodernějším složkám zlepšujících mazání, Metabond PRO poskytuje bezpečné mazání. To usnadňuje vnitřní fungování motoru a pohyb součástek v motoru, které vedou ke zvýšení výkonu motoru a úspoře paliva. Při nepřetržitém používání v novém motoru ztrojnásobí životnost zařízení.
Jelikož zušlechťovač povrchu kovu v produktu Metabond PRO se integruje do kovů, které se o sebe třou a zušlechťuje jejich vlastní materiál, odstraňuje potíže při studeném startu a poskytuje ochranný účinek i v případě krátkodobého částečného nedostatku oleje nebo úplné ztráty tlaku oleje.
Olej ošetřený Metabondem ztrácí svoji mazací vlastnost později, čímž se prodlouží interval výměny oleje, čímž se sníží environmentální zátěž životního prostředí.
Hlavní inovací Metabondu PRO je esterový základový olej, ve kterém lze rozpustit větší aditivační balíček a díky jeho použití jsme dokázali ještě navýšit množství aditiv a zvýšit tak efekt na maximum.
Aditivum chrání pohyblivé díly před opotřebením, snižuje ztráty způsobené třením o 60%, zlepšuje mazání, trojnásobně prodlužuje životnost motoru a turba. Zároveň působí na olej a zabraňuje jeho oxidační a tepelné degradaci. Oceníte jistě i snížení spotřeby paliva. Metabond PRO je plně filtrovatelný.

Pro oleje se specifikací od 0W do 5W-XX a Start&Stop systémem doporučujeme použít produkt Metabond SPIRIT.

Testování na univerzitě (výsledky testu)

Výsledky testu aditiva PRO pro motorové oleje naznačují výrazné zlepšení ochranných vlastností a účinnosti oleje 0W30. Přídavek aditiva snížil opotřebení a zlepšil odolnost proti korozi, což je patrné z menší plochy elipsy opotřebení a nižší ztráty hmotnosti testovacího kuličkového ložiska. Kromě toho byl zaznamenán nárůst celkového základového čísla (TBN), což naznačuje lepší neutralizační schopnosti oleje. Viskozita oleje při vysokých teplotách také zůstala stabilní, což předpokládá lepší výkon oleje v extrémních podmínkách. Tyto výsledky potvrzují, že aditivum PRO může výrazně přispět k prodloužení životnosti motoru a efektivitě mazání.

Doporučuje se do benzínových, dieselových a plynových osobních vozidel, které byly vyvinuty po 90. letech, přípravek se přidává do oleje předepsané kvality. Určen do vozidel vybavených filtrem pevných částic a katalyzátorem i bez.Po aplikaci Metabond PRO dojde k významnému snížení tření a ke zlepšení mazání. Přípravek zamezuje vzniku opotřebení motoru při studených startech.

Díky zušlechtění kovových povrchů a následnému snížení tření výrazně prodloužíte životnost motoru.

Metabond PRO neobsahuje chlór, síru, fosfor ani PTFE (Teflon). Je plně filtrovatelný. Nereaguje s olejem ani nemění jeho vlastnosti. Nezpůsobuje korozi barevných kovů.

Základní olej na bázi esterů a nejnovější přísadové balíčky v Metabond PRO zvyšují životnost a možnost zatížení mazacího oleje.​

✔ Prvotním účinkem METABONDu je chemické zušlechťování kovových povrchů. Výrobek poskytuje ideální podmínky pro vznik olejového filmu, který sníží opotřebení motoru a tím i náklady na údržbu.

✔ Vlivem přidání Metabond PRO je významně zvyšuje životnost motorů a snižuje třecí ztráty o 60%. Pomocí esterové báze také zvyšuje potenciál mazacího oleje.

✔ Zušlechťování kovových povrchů a vylepšuje i problémy netěsnosti a proto výrazně snižuje emise výfukových plynů a případnou spotřebu oleje.

✔ Metabond PRO zajistí ideální podmínky pro účinek motorového oleje i v případě extrémních zátěží. To usnadňuje vnitřní fungování motoru, jakož i pohyb součástek, což je spojeno se zvyšováním výkonu motoru a se snižováním spotřeby pohonných hmot.

✔ Použitím Metabondu PRO se hladina hluku ihned znatelně sníží. Při pravidelném používání u nových zařízení se garantuje prodloužení jejich životnosti až na trojnásobek.

✔ Používání Metabondu PRO odstraňuje problémy při studeném startu, protože po určitou dobu ochraňuje zařízení před problémy způsobenými částečným nedostatkem oleje nebo jeho nedostatečným tlakem.

✔ Studené, ale i teplé starty jsou velmi citlivé okamžiky v mazání spalovacích motorů. V momentě krátce po startu není vytvořen optimální tlak oleje a proto se motor na krátkou dobu otáčí bez řádného olejového filmu, čímž jsou zatěžovány všechny třecí plochy, hlavně třecí plochy v ložiskách. Proto se u moderních motorů povrchy ložisek potahují povlakem s polymery, aby měla ložiska lepší samomazací schopnost a menší součinitel tření.

✔ Vyniká svou oxidační stabilitou TBN (ošetřený olej výrazně pomaleji degraduje - olej vydrží mnohem déle v lepším stavu).

✔ Zamezuje vypařování a přepalování oleje při vysokých teplotách. Zvýšení NOACK je důležitý především v motorsportu.

Použití aditiva do motorů
Je použitelný jak v nových, tak v použitých benzínových, dieselových a plynových motorů osobních vozidel (do 3,5 tuny) BEZ start&stop systémem, mísitelný s motorovým olejem s viskozitní třídou 5W20-30-40-50 nebo 10W40-50-60 odpovídající výrobní specifikaci.

Plně kompatibilní se všemi minerálními, ale hlavně syntetickými motorovými oleji a s motorovými oleji na bázi esterů.

Balení zahřejte přibližně na teplotu 30°C (například v teplé vodě nebo na radiátoru). Důkladně protřepejte a přilijte obsah balení do oleje v motoru. Metabond PRO se doporučuje přidávat do nového oleje při pravidelné výměně. Je možné ho také přidat do již vyměněného oleje, maximálně však do tří tisíc najetých km od této výměny. Doporučuje se přidávat do zahřátého oleje. Následně nechte motor spuštěný 5 minut na volnoběh. Jedno balení 250 ml ošetří 4-8l motorového oleje. U motorů s vyšším obsahem oleje použijte dvě balení. Používejte pouze s olejem předepsaným výrobcem automobilu.

Pro dosažení optimálního výsledku doporučujeme před použitím Metabondu PRO vyčistit motor pomocí profesionálního výplachu motoru Metabond CL

Výhody aditiva Metabond PRO do motorů
Snížení tření až o 60%.
Zvýšení výkonu motoru o 5 - 10%.
Prodloužení životnosti motoru.
Snížení spotřeby paliva o 5 - 15%.
Snížení emisí ve výfukových plynech.
Výrazně snižuje opotřebení motoru při studených startech.
Prodloužení životnosti oleje TBN. Olej vydrží déle v lepším stavu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aditiva
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: